Halı Tamiri & Overlok

Halı Tamiri ve Overlok Nedir?

Dikkat gerektiren ve meşakkatli bir iş olan halı tamiri, eski ve değerli halılarınızı canlandırmak ve eski değerine ulaştırmak için yapılmaktadır. Zamanla kullanımdan ve üzerine aldığı baskılardan dolayı ezilebilen ve hasar alan bu halılar için hizmet veren Aba Halı Yıkama, müşteri memnuniyetini hedef alır. Halı tamiri sonrasında yıkama hizmeti de alarak tam anlamıyla temiz ve sağlam bir halıya sahip olabilirsiniz. Bunun için bizi arayarak bilgi alabilirsiniz

Halı Tamiri ve Overlok Hizmeti

Her insan yaşantısında bir kez “ overlok makinesi ayağınıza geldi” lafını duymuştur. Bundan kısaca bahsetmek gerekirse, halı kenarlarındaki dikişlerin atmasını önlemek için yapılmaktadır. İlk önce kumaşın yıpranan kenar kısımları kesilir, daha sonra birbirine denk gelecek şekilde asıl kumaşın üstüne dikilir. Overloksuz halılar, özellikle değerliyse uzun bir zaman sonra kenarlarından ipliklerini atmaya başlayacaktır. Bu devam ederse yırtılmalarda yaşanabilir. Uzun ömürlü bir halı için olmazsa olmazlardan olan overlok hizmeti, Aba Halı Yıkama firmasının kısa bir sürede yapacağı işlemden ibarettir. 10 dakika gibi kısa bir sürede biten bu işlem sayesinde değerli halılarınızı güvenle kullanabilir ve çocuklarınıza miras bırakabilirsiniz. Kalın kumaşı olan halılar için overlok makinesi kullanılarak bu işlem daha da kolay olmaktadır. Halı tamiri konusunda bilgisiz bir firmayla çalışarak halılarınızı riske atmak istemiyorsanız, alanında uzman ekiplerimizden yardım alabilirsiniz. Halı saçaklarına ve ipliklerine zarar veren bir işlem olan evde halı yıkama, üzerinde kalan deterjan kalıntıları nedeniyle halınıza zarar verebilir. Bu yüzden bir halı yıkama firmasıyla çalışmanız önem arz etmektedir.

Halı tamiri, overlok ve saçak tamiri için deneyimli uzmanlarımıza güvenebilirsiniz.
Restoratörlerimiz, halı ve kilim onarımında uzun yıllar birçok farklı restorasyon zorluklarını tamamlamıştır.
Güve, ateş veya su hasarının neden olduğu büyük hasar alanlarını yeniden incelemek gibi daha karmaşık projelerin yanı sıra halı ve kilim saçaklarını tamir etmek gibi daha küçük restorasyon çalışmalarınıda yapmaktayız. bir çok el dokuma halısı, kilim ve duvar halısı üzerinde çalışmakta ve her birine en üst düzeyde özen gösterilmektedir.
Modern halılar ve kilimler de yeni yün kullanılarak tamir edilebilir.

Restorasyonun amacı, değerli ve nadir bulunan halının bölümlerini yeniden oluşturarak, yıllarca kullanımdan kaynaklanan aşınmanın ve diğer hasarların ortadan kaldırılmasıdır. Restorasyon, iplik, renk ve gölgenin hassas bir şekilde eşleştirilmesini gerektirir. Bu süreç, halının dokusunda ve renklendirilmesindeki ince değişiklikleri tespit etmek ve geri yüklemek için uzmanlık, eğitim ve rafine bir göz gerektirir.

Belki de bir el dokuma halıyı tamir etmenin en büyük ödülü, gelecek nesiller için nadir ve güzel bir sanat eserinin korunduğu bilgisidir. Uzman kadromuz, uzun yıllara dayanan tecrübesi ile becerilerini geliştirmiş, restorasyonun çeşitli yönleri hakkında iyi eğitimli ve bilgili.

Halının restorasyonu ile ilgili bir tahminde bulunmamız için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Halı Tamiri ve Overlok Hizmeti Fiyatları

Halılarınızı ilk günkü haline getiren halı tamiri ve overlok, İstanbul’un dört bir yanına hizmet veren Aba Halı Yıkama firması tarafından gerçekleştirilmektedir. Siz de el dokuma ve antika halılarınızı firmamıza emanet ederek uygun fiyata hızlı bir işlem alabilirsiniz. Zamanla yıpranmış ve kopmuş halı saçaklarını da kaliteli bir şekilde tamir eden firmamız, halınızı görsel açıdan tekrar kullanabilir hale getirecektir. Her bütçeye uygun fiyatlarla gerçekleşen halı tamiri ve overlok, size ve halınıza iyi gelecektir.

      Yorum Yap